hlavicka_mensi.jpg, 18 kB

O Beníkovi

Jméno: Beník
Datum narození: 15. 8. 2000 (ve znamení Lva)
Místo narození: Česká Třebová
Plemeno: Anglický zlatý kokršpaněl
Hmotnost: 15 kg
Výška: 40,5 cm
Bydliště: Horní Branná 164, PSČ 512 36
Telefon: 481/584 221
Rodinný stav: Svobodný, zatím bez závazků
Vzdělání: Náročný výcvik páníčka Zdendy
Jazykové znalosti: Kokršpanělština aktivně
Čeština pasivně
Zájmy: Hrabání, pronásledování všeho,
co se hýbe v lese, na poli i ve vzduchu,
drbání, hry s kamarády, dobré jídlo a
páníčci


Můj životní příběh začíná tak, jako většina pohádek. Maminka Bára a táta Ben se měli moc rádi, a protože nezůstalo jen u společného pobíhání, za nějaký čás jsem se narodil já a mých pět brášků. Bylo to ve městě jménem Česká Třebová u hodných lidí, kteří se jmenují Kuličkovi. A hned od začátku jsem zapadl do rodiny. Byl jsem totiž taková nemotorná kulička se čtyřmi tlapičkami.
benik.jpg, 49 kB Potom jsme všichni trochu povyrostli a při tom si užívali bezstarostných štěněcích her a radovánek. A jak to už tak bývá, začalo nás náhle ubývat. Nakonec už jsem zůstal jenom já, ale ne na dlouho. Za chvíli si přišli i pro mě a tak nastalo loučení. A pak už jsem vyrazil vstříc novému domovu.
Moji noví majitelé - Pitrmucovi - si mne dovezli do pěkného domu s velkou zahradou. Ten dům stojí ve vsi jménem Horní Branná, která leží v předhůří Krkonoš.
A tady jsem rostl a rostl (naštěstí ne na řetěze, jak se zpívá v jedné staré české písničce), až se ze mne stal dočita dospělý a velký kokřík.


Co nejraději dělám?

Mou nejoblíbenější činností jsou bezpochyby procházky, na kterých se mohu pořádně proběhnout. Večerní procházky mi vyhovují nejvíc, protože na mě není vidět a mohu se schovat a dělat si, co chci. Při odpoledních procházkách si dávám v potůčku bahenní lázeň. Jsem lovec tělem i duší a v poslední době rád lovím spolu s kamarádem Ajaxem a Pegy myšky.
Oblíbenou součástí mého života je spánek. Nejraději mám svůj pelíšek ve velkém proutěném koši, ale rád spím i na jiných místech. Příslušné obrázky k tomuto tématu najdete ve fotogalerii.


Beníkův jídelníček

Na každou část dne mám různé kuchaře. Dopoledne mi vaří babička a odpoledne a večer většinou panička. To je život, říkáte si teď určitě. To mu nestačí granule? Granule nemám rád a jím je, jen když v okruhu nebližšíhch 100 km není nic k jídlu a mně hrozí potupná smrt vyhladověním.
Ale vůbec nepohrdnu masíčkem všeho druhu, ale v rámci zdravé výživy pohrdám tučnějšími kousky. Zbožňuji kuřátko na všechny způsoby. Na bifteček, řízeček, srdíčko a ledvinky se mi také bouří všechny sliny. Ze zeleniny mám nejraději růžičkovou kapustu, květák, kedlubnu a vůbec všechnu zeleninu, která začíná písmenem K.


Beníkovi kamarádi

Ve Branné mám spoustu kamarádů. Skoro za každým plotem nějaký štěká. A vzhledem k tomu, že jejich výčet by byl moc dlouhý, představím vám jen ty úplně nejlepší.
Ajax je velššpringršpaněl, kterého už přestává bavit si se mnou hrát na honěnou. Pegy, mladá krásná labradorka. Tim, bernský salašnický pes, je na mě trochu velký, ale dobrý kamarád.


Nakonec jedna prosba

Jediné, co mi ještě chybí k úplné spokojenost je nějaká pěkná kocourajda - teda chci říci nějaká pěkně urostlá mladá kokršpanělice. Tak kokří slečny, můžete mi napsat na mou adresu nebo na e-mail mého pána a ten už mi zprávu doručí.


Autoři: Beník, Zdeněk, Zdenda a Pája Pitrmucovi, Tomáš